Marcin Błaziński brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Podczas odbywających się w Inowrocławiu Mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów, biegacz Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec wywalczył brązowy medal. Wśród kobiet na bardzo dobrym szóstym miejscu przybiegła z nowym rekordem życiowym koleżanka klubowa Błazińskiego, Karolina Pilarska. W mistrzowskiej imprezie triumfowali Agnieszka Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) i Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) dla którego tegoroczny mistrzowski tytuł był trzecim w jego dotychczasowej karierze. (Sas)

WYNIKI Mistrzostwa Polski na 10000 metrów Kobiety: 1. Agnieszka Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec- 34:14,17), 2. Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek- 34:37,63), 3.Justyna Kortkowska (Prefbet Śniadowo/ Łomża-34:53,41), 6. Karolina Pilarska (Meta Lubliniec-36:57,45); mężczyźni: 1. Tomasz Szymkowiak (Orkan Września-29:32,95), 2. Artur Kozłowski (MOS Sieradz- 29:38,06), 3. Marcin Błaziński (Meta Lubliniec-29:44,99).

JEGO ZDANIEM
Zbigniew Rosiński, wiceprezes Mety Lubliniec

Mistrzostwa Polski na 10 kilometrów to spotkanie najlepszych w kraju długodystansowców. By w ogóle w nich wystartować, należy legitymować się co najmniej I klasą sportową. Niestety, wysoka temperatura (30 stopni Celsjusza) przeszkodziła w uzyskaniu dobrych wyników. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że podczas biegów wystawiono punkt z wodą, co jest rzadkością na stadionach lekkoatletycznych. Karolina w trakcie swojego biegu skupiła się na zakresie zmęczenia, co dało jej równe tempo, ale również szybkość na finiszu. Powyższa taktyka doprowadziła do zdobycia 6 miejsca. Startujący po niej Marcin swojej szansy (brak startów na stadionowej bieżni) mógł upatrywać tylko w zmęczeniu przeciwników dużym tempem. Od startu wyszedł na prowadzenie. Teoretycznie mocniejsi przeciwnicy (np. Radosław Kłeczek) odpadali wymęczeni tempem biegu i upałem. Dopiero trzy okrążenia przed metą (1200 metrów) dwójka biegaczy Szymkowiak i Kozłowski, która wytrzymała trudy biegu, wyprzedziła naszego zawodnika. Chociaż zawodnicy Mety zdobywali już medale Mistrzostw Polski, te wyniki należy uznać jednak za najbardziej wartościowe w klubowej historii.

Komentarze

komentarzy